Přepravní společnosti před Vánoci zdražují

Je to již rok, co se poprvé objevilo koronavirové onemocnění. O několik měsíců pozdějí se koronavirové onemocnění objevilo také v České republice. Následně tak byla vyhlášená karanténa, která naučila nakupovat lidi prostřednictvím internetových obchodů.

Internetové obchody tak zaznamenávali rekordní čísla, co se týče zisku i počtu objednávek. Tento proces vedl k tomu, že přepravní společností začali zdražovat. Kromě koronavirového onemocnění za to mohou Vánoce. Internetové obchody tak nezvládají odesílat zásilky včas.

Přepravní společností vydělávají!

Je tomu skutečně tak. Přepravní společností mají na Vánoce každým rokem tzv. žně. V letošním roce jsou ovšem objednávky mnohonásobně vyšší. Jak jsme již naznačovali v předchozím odstavci, příčinou je také koronavirové onemocnění. Podle statistik je počet objednávek až osmkrát větší. S největší pravděpodobností si každý z vás dokáže představit, o jak vysoká čísla jde. Pokud jste se snažili objednávat v předchozích letech přes internetové obchody, a to před Vánoci, měli jste obavy, zda zásilka dorazí včas.

Nic nenechávejte na poslední chvíli!

Letos je potřeba přemýšlet dopředu a rozhodně nic nenechávat na poslední chvíli. Pojďme se však vrátit k tématu tohoto článku. Tím je zdražování služeb u přepravních společností. Mezi přepravní společností, které ceny navyšovaly patří například společnost PPL, DPD nebo Zásilkovna. Zvýšování cen tyto přepravní společností pojmenovali jako Vánoční přirážku. Přepravní společností to ovšem nemají vůbec jednoduché. Navýšené finanční prostředky přepravní společností využívají především na nábor nových zaměstnanců a brigádníků. Těch je podle slov tiskových mluvčích nedostatek.

Česká pošta prozatím ceny nenavyšovala

Česká pošta na situaci momentálně nereaguje nijak, alespoň, co se týče cen. Jinými slovy se navyšování cen České pošty prozatím netýká. Jak ale bude reagovat do budoucna není známo. Každý zákazník ovšem musí sám vyhodnotit, jakou zvolí přepravní společnost. Máte-li u nějaké přepravní společnosti výborné zkušenosti, pak vás s největší pravděpodobností navyšování cen neodradí.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x