Jak správně sledovat svoji zásilku?

Mnoho lidí se nás dotazuje na to, jak správně sledovat zásilku. To je velmi jednoduchá otázka. Vše záleží na několika faktorech, které si v tomto článku můžeme společně rozebrat. Pojďme se nyní podívat na to, od jakých společností se zásilky nejlépe sledují a kde přesně zásilky k daným společnostem sledovat.

Sledování zásilky DPD

Společnost DPD nabízí sledování zásilek pod názvem DPD Private, díky které získáte možnost proaktivní komunikace s příjemcem o stavu svého balíčku. Ten v den doručení obdrží SMS zprávu či e-mail s 3 hodinovým upřesněním času o doručení, který může jednoduše změnit.

Sledování zásilek DPD je velmi snadné a lze jej provádět v reálném čase. Do políčka na webové stránce dopravce uveďte číslo zásilky a obratem obdržíte informace o tom, kde se balíček aktuálně nachází.

Dopravce DPD (Direct Parcel Distribution) je členem nadnárodní skupiny GeoPost, což je samo o sobě zárukou bezpečného a rychlého dodání zásilky.

Denní objem 2 miliony zásilek činí z GeoPost jednoho z lídrů na trhu zásilkových a expresních služeb. Působí ve více, než 40 zemích světa a to pod regionálními názvy (např. Chronopost, Parceline či právě DPD).

V 500 depech pracuje více, než 22 000 zaměstnanců a každý den vyráží do terénu 15 000 vozů.

Sledování zásilky Česká Pošta

Sledování zásilek, které nabízí Česká pošta, je užitečné pro všechny zákazníky, kteří chtějí mít okamžitý přehled nad tím, kde se jejich balíček aktuálně nachází.
Sledování probíhá prostřednictvím formuláře, který je k dispozici na webových stránkách ceskaposta.cz.

Týká se zásilek typu:

  • Balíky Do Ruky
  • Balíky Na poštu
  • EMS
  • Cenné balíky
  • Cenná psaní vnitrostátní
  • Cenná psaní z ciziny i do ciziny

Opustí-li vaše zásilka hranice České republiky, závisí zobrazení o jejím aktuálním stavu na zahraničním dopravci.
Nedodá-li zahraniční pošta informace České poště, nebude možné tyto informace zobrazit.

Samotný “tracking” zásilky probíhá následovně:
Do formuláře zadáte číslo zásilky či původní kód ze země poslání a odešlete jej. Za okamžik se vám zobrazí údaje o aktuálním stavu.
Ty jsou dostupné nejpozději následující den po podání.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x